Uostamiestį flamenko garsais užlies Kiko Berenguer kvartetas

Kiko Berenguer quartet

Birželio 6-8 dienomis vyksiantis 25-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis tradiciškai savo žiūrovus kvies pasimėgauti muzikos stilių įvairove iš įvairių pasaulio šalių. Šiemet festivalio scenoje pasirodantis Kiko Berenguer kvartetas pavaišins visus unikaliu džiazo ir flamenko muzikos stilių kokteiliu. Net neabejojame, kad savo muzika jie sužadins pačias gražiausias emocijas ir mintimis visus nukels į saulėtą Ispaniją.

„Kiko yra vienas genialiausių ir išraiškingiausių savo kartos saksofonistų. Tradicinį džiazą pagardinęs ispanišku prieskoniu jis sukūrė novatorišką, tik jam būdingą muzikos skambesį, todėl šiandien jis yra itin gerbiamas muzikantas ne tik Ispanijoje, bet ir už jos ribų. Galiu tik patikinti, kad dėka Kiko Berenguer kvarteto, festivalio žiūrovai turės neįkainojamą galimybę susipažinti su ritmingu, temperamentingu, ir romantika alsuojančiu ispanišku džiazu“, – teigė Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Išskirtinį savo saksofono skambesį žaviame Ksabijos miestelyje, netoli Alikantės, gimęs atlikėjas atrado tyrinėdamas savo kultūrines šaknis bei  eksperimentuodamas su džiazo ir flamenko stilių muzika. Labiausiai ritminę ir emocinę minėtų stilių jėgą atspindinčiu darbu jis vadina savo ilgametės kūrybos subrandintą trečiąjį albumą – „Aire“.

Per daugiau nei dvidešimt savo veiklos metų saksofono virtuozas pasirodė svarbiausiuose Ispanijos festivaliuose ir renginiuose, koncertavo Prancūzijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Portugalijoje, Italijoje ir JAV, bei bendradarbiavo su tokiais muzikantais kaip: Richie Cole, Dennis Rowland, Madeline Bell, Pat Metheny, MP Mossman, Skip Hadden, Michel Camilo, Claudio Roditi, ir Terell Stafford, su kuriuo įrašė ir pirmąjį savo albumą „Papi toca el saxo“.

Šiandien Kiko yra ne tik solo artistas, kompozitorius bei prodiuseris, bet ir tarptautinio festivalio „Xàbia Jazz“ meno vadovas. Taip pat jis veda tarptautinius saksofono mokymo seminarus, bei koncertuoja su paties įkurtu Kiko Berenguer kvartetu.

Kiko Berenguer kvarteto nariai: Kiko Berenguer – saksofonas tenoras ir sopranas, Juan de Pilar – flamenko gitara, Miquel Alvarez – bosinė gitara, Jesús Gimeno – perkusija.