Pirmoji džiazo festivalio viešnia – lietuviškas šaknis turinti amerikietė N. Zuraitis

Birželio 6–8 dienomis džiazo dvasia alsuosianti Klaipėda sulaukė pirmosios festivalio viešnios. Pirmadienio vakarą iš sostinės oro uosto į uostamiestį atskubėjo lietuvių kilmės JAV vokalistė ir pianistė Nicole Zuraitis.

„Užburiančio ir neprilygstamo balso savininkei šis vizitas Lietuvoje – itin jaudinantis. Juk muzikantė ne tik aplankys savo prosenelių ir senelio gimtąją žemę, bet ir koncertuos mūsų festivalio publikai. Šio susitikimo N. Zuraitis laukia su didžiausiu nekantrumu“, – sakė Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Unikalų pasirodymą kartu su profesionalumu ir tiksliu kūrinių atlikimu pasižyminčiu Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestru, vadovaujamu dirigento Egidijaus Mikniaus, N. Zuraitis klausytojams padovanos jau šį penktadienį (birželio 7 d.). Dar prieš pasirodymą Nicole savo mintimis bei abejingų nepaliekančia muzika pasidalins su 12 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje susirinkusiais, nemokamo seminaro „Muzika gydo“ dalyviais.

Artimiausiomis dienomis į Klaipėdą atvyks ir kitos džiazo muzikos žvaigždės. Trečiadienį laukiame ugningojo Kiko Berenguer kvarteto ir jausmingosios Karsu su grupe. Ketvirtadienio naktį į Klaipėdą sugrįžta žiūrovų numylėtiniai, energingieji „Electro Deluxe“, taip pat kartu su plieno bačkų mušamuosius įvaldžiusiu Gregory Boyd atvyks ir „Alexey Petuchov trio“ bei subtilūs muzikos genijai iš Izraelio – „Shalosh“. Penktadienį laukiama skoningo džiazo muzikantų – „Jazz in Kiev“ ir Laura Marti, su savo grupėmis atvykstančių bosinės gitaros virtuozo Wojtek Pilichovski ir šiųmečio festivalio simbolio Tom Ibarra bei vieno didžiausių šių metų programos perlų – „Al McKay‘s Earth, Wind & Fire Experience“, kurie su geriausiais hitais festivalio scenoje pasirodys jau šį šeštadienį.

Jubiliejinis, 25-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – unikalus, nemokamas ir tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis renginys, kasmet nenuilstamu džiazo ritmu duodantis startą vasaros sezono pradžiai.

Gera muzika geriems žmonėms – birželio 6-8 dienomis Klaipėdos Kruizinių laivų terminale.