Klaipėdos festivalyje – tradicinio džiazo puoselėtojai „Memeland“

Memeland

Birželio 6-8 dienomis Lietuvos uostamiestį į nenuilstančią džiazo fiestą pakviesiantis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato vienų geriausių ir išraiškingiausių Vakarų Lietuvos džiazo muzikantų grupę – „Memeland“, kurios pradininku buvo dar 1978 m. Pranciškaus Narušio suburtas istorinis „Klaipėdos diksilendas“.

„Klaipėda – jau seniai laisvų minčių, atvirų žmonių ir išskirtinės dvasios miestas, kurio neatsiejama dalimi yra unikali muzikinė istorija. Todėl visai nestebina, kad įkvėptas pasaulinių muzikinių vėjų, čia susikūrė „Klaipėdos diksilendas“, tapęs vienu populiariausių ir reikšmingiausių klasikinio džiazo kolektyvų Lietuvoje. Patyrę, ryškūs ir saviti džiazo meistrai, išsiskyrę giliu atliekamų džiazo stilių pojūčiu, preciziška ir profesionalia improvizacija bei artistiškumu per keturis dešimtmečius ne kartą keitė savo pavadinimą, kol 2016 m., kaip Klaipėdos diksilendas „Memeland“, grįžo į didžiąją sceną“, – pasakojo Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Naują, legendinio kolektyvo etapą įkvėpė klaipėdiečio saksofonisto Laimono Urbiko noras ir siekis išskirtiniams koncertams suburti tradicinio džiazo mėgėjus. Dabartinis grupės sąstatas koncertines programas pristato kartu su geriausia Klaipėdos soliste tituluojama, charizmatiškąja Kristina Jatautaite. Ir nors kai kurie nariai pasikeitė, tačiau istorinę muzikinę tradiciją tęsiančios grupės branduolyje išliko nuo pirmosios kolektyvo įkūrimo dienos grupei priklausantis vienas ryškiausių tradicinio džiazo pianistų Lietuvoje, maestro prof. Saulius Šiaučiulis bei ilgametis grupės narys, kolektyvą papildęs dar 1985 m., – būgnininkas Edmundas Federavičius.

„Memeland“ devizas – „Išgirskite mus tam, kad mylintys tradicinį džiazą – galėtumėte pasimėgauti, o iki šiol jo neatradę – pamilti“. Tad birželio 6-8 d. kviečiame atvykti į Klaipėdos pilies džiazo festivalį ir pasinerti į tikrą klaipėdietiškos, profesionalios bei tradicinio džiazo mylėtojus jungiančios muzikos pliūpsnį!