Klaipėdos džiazo festivalyje – jausmingasis turkų Karsu band džiazas

Karsu

Ar kada teko girdėti turkišką džiazą? Jei atsakymas neigiamas, sukluskite – Birželio 6-8 dienomis Kruizinių laivų terminalą skambiausiais garsais užliesiantis jubiliejinis 25-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis jau pasirūpino, kad jį išgirstumėte!

„Karsu yra ne tik talentinga pianistė, bet ir neapsakomai talentinga atlikėja. Jos gilus vokalas kupinas įvairiausių spalvų, o svajingos ir paslaptingos, turkų kalba pasakojamos istorijos nejučia įtraukia į svaiginantį džiazo muzikos garsų sūkurį. Tai visiškai unikalus ir niekur negirdėtas skambesys, kurį turi tik ji. Klausant Karsu, labai greitai atsiranda artumo ir jaukumo jausmas bei atrodo, lyg suprastum kiekvieną jos išdainuotą žodį“, – sakė Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Nuo vaikystės muzikuojanti atlikėja užaugo Amsterdame, Olandijoje. Per savo karjerą koncertavo daugiau nei 20-yje skirtingų pasaulio šalių, apkeliavo daugybę festivalių, net tris kartus pasirodė legendinėje, Niujorke esančioje, Carnegie koncertų salėje, ne kartą koncertavo žymiajame Olandijos „North Sea Jazz“ festivalyje, taip pat pasirodė ir įvairiose teatro scenose.

Karsu neabejotinai būtų galima pavadinti multi-talentu. Turkiškas šaknis turinti olandų muzikantė ne tik kerinčiu balsu apdovanota dainininkė ir pianistė, bet ir kompozitorė, muzikos ir tekstų autorė. Ji pati parašė beveik visas savo kelių itin sėkmingų ir labai gerai muzikos kritikų įvertintų albumų dainas. Beje, antrasis jos albumas prieš trejus metus laimėjo publikos apdovanojimą viename iš geidžiamiausių ir seniausiai organizuojamų Nyderlandų muzikos apdovanojimų „Edison Jazzism“.

Pirmasis atlikėjos turas Olandijoje buvo daugiau nei pavykęs, jai pavyko parduoti visus bilietus. Iškart po to ja susidomėjo ir Turkijos žiniasklaida, o per kelerius metus Karsu ne tik tapo žinoma ir gerbiama muzikantė savo protėvių šalyje, bet ir galėjo pasidžiaugti tuo, kad į jos koncertus bilietai būna išparduodami jau po savaitės. Savo kūryboje dinamiškai džiazo, bliuzo, funk ir etninės muzikos motyvus jungianti originalioji Karsu tapo viena laukiamiausių ne tik Nyderlandų bei Turkijos, bet ir tokių šalių kaip: JAV, Indonezija, Vokietija, Belgija, Didžioji Britanija, Brazilija ir kt. festivalių ir įvairiausių renginių svečių. Ne išimtis ir Klaipėdos pilies džiazo festivalis, kuriame atlikėja pasirodys kartu su savo grupe ir be abejonės pakerės visus ten esančius žiūrovus.