Jubiliejinio festivalio kulminacijoje – džiazo „dievukų“ šėlsmas

Tom Ibarra yra tikras gražuoliukas ^_^

Patarąją savaitę uostamiestis gyvavo džiazo ritmu. Nuo trečiadienio prasidėję jubiliejinio Klaipėdos pilies džiazo festivalio renginiai šiandien pasiekė kulminaciją – vakare nugriaudėjo pagrindinis koncertas. Šiemet jį vainikavo JAV legendinio muzikanto Al Mckay projektas „Al McKay‘s Earth, Wind & Fire Experience“.

Nors uostamiestyje dangus taip pat improvizuodamas nepašykštėjo lietaus, ištikimiausiems festivalio gerbėjams jis nesutrukdė mėgautis kokybiška muzika. Nuo 18 val. Kruizinių laivų terminale tūkstantinei gerą muziką mylinčiai gerų žmonių miniai rafinuotai subtilų, ukrainiečių liaudies motyvais persmelktą, pasirodymą padovanojo „Jazz in Kieve Band“, kurį papuošė ir praturtino solidaus vokalo savininkė Laura Marti. Kiek vėliau ant scenos buvo galima pamatyti vieną žymiausių Lenkijos  bosinės gitaros virtuozų Wojtek Pilichowski. Ne pirmą kartą Klaipėdoje koncertavęs muzikantas abejingų nepaliko – savo energija, pirštų miklumu, ypatingai puikiai įvaldyta technika aikščioti privertė ne vieną.

Su grupe pasirodžiusį bosistą pakeitė dar vienas festivalio siurprizas – gitaristas Tom Ibarra. Jaunas, talentingas muzikantas publiką nustebino puikiai atliktomis improvizacijomis, įtraukė į svajingo džiazo sūkurį. Gitaristas tik dar kartą įrodė, kad jo vieta – tarp geriausių ir žinomiausių pasaulio džiazo atlikėjų.

Galiauiausiai, koncertą pabaigė projektas „Al McKay‘s Earth, Wind & Fire Experience“, privertęs klausytojus smagiai judėti vienu ritmu. JAV muzikantai publika nukėlė į praėjusio amžiaus aštuntą dešimtmetį ir padovanojo ne tik puikiai žinomas, bet ir naujas, originalias kompozicijas.

Klaipėdiečiai bei miesto svečiai kartu su džiazo „dievukais“ šėlo iki pat sutemų, o po vidurnakčio siautulingas vakarėlis nusikėlė į „Amberton“ viešbučio „Sky21“ terasą.

25-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis dar kartą įrodė, jog uostamiestyje vyrauja laisva dvasia.  Keli šimtai muzikantų ir atlikėjų iš Lietuvos ir užsienio, tarp kurių garsiausios pasaulio ir „world“ muzikos žvaigždės, pastarasias dienas publikai dovanojo nepakartojamą džiazo šventę. Be to, festivalio programą praturtino kiti ne ką mažiau įtraukiantys meniniai projektai, renginiai bei seminarai. Fiestą papuošė kelios dešimtys burėmis pasidabinusių laivų bei džiazuojančius vėjus gaudantys buriuotojai.

Festivalio organizatorė Inga Grubliasukienė dėkojo visiems bičiuliams, rėmėjams, geros valios žmonėms ir savanoriams, kurių dėka, anot jos, festivalis gyvuoja jau ketvirtį amžiaus bei dar gyvuos ne vienerius metus.