Gaivus šių metų festivalio siurprizas – Tom Ibarra band iš Prancūzijos

Tom Ibarra

Nenumaldomai artėjantis jau 25-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato dar vieną ypatingą savo svečią – jauną, perspektyvų, ir talentingą kompozitorių bei gitaristą Tom Ibarra, kuris birželio 6-8 dienomis į Klaipėdą atvyks drauge su savo grupe tam, kad besileidžiant saulei festivalio žiūrovus panardintų į svaiginantį džiazo, funk ir rock muzikos stilių sūkurį.

„Tom Ibarra yra žavus ir gaivus šių metų festivalio siurprizas, jis kupinas jaunatviško entuziazmo, pozityvumo bei nenuginčijamo įgimto talento. Nors jam tik 19 metų, scenoje jis jau grojo kartu su tokiu džiazo veteranu kaip – Marcus Miller, jo gebėjimas virtuoziškai valdyti gitarą tiesiog gniaužia kvapą, o kiekviename kūrinyje jaučiamas savitas jaunojo muzikanto braižas kaip mat įtraukia į svajingą džiazo muzikos garsų sūkurį. Džiaugiamės ir esame dėkingi, kad šį koncertą globoja Prancūzų kultūros institutas.“, – sakė Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Prancūzijoje gimęs Tom Ibarra meilę gitarai paveldėjo iš savo pirmojo mokytojo – senelio. Išmokęs džiazo ir bliuzo pagrindų, būdamas vos 11-kos, jaunasis muzikantas ir pats ėmė kurti, dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose jaunųjų talentų konkursuose bei festivaliuose, kuriuose buvo įvertintas aukščiausiais balais ir pelnė daugybę prizinių vietų.

Dėl virtuoziškumo, turtingų ir dinamiškų kompozicijų bei prikaustančios melodinės linijos, Tom Ibarra talento buvo tiesiog neįmanoma nepastebėti. Būdamas vos 15-os jis išleido savo debiutinį albumą „15“, buvo pakviestas kartu scenoje pasirodyti su tarptautiniu mastu pripažintais atlikėjais: Didier Lockwood, Sylvain Luc, Thomas Enhco, Richard Bona bei džiazo muzikos legenda – Marcus Miller.

2018 m. jaunasis kompozitorius išleido savo antrąjį puikiai autorių ir kūrėjų asociacijos įvertintą albumą „Sparkling“, kuris pateko į 2018-ųjų kovo mėnesio Prancūzijos „Jazz Magazine“ žurnalą bei atvėrė kelius į vietines ir Europos radijo stotis. Po tokio pasisekimo, Tom Ibarra su grupe leidosi į pirmąjį savo turą po Europą.

Savo išskirtiniu melodingumu, spinduliuojančia charizma ir nepaliaujama energija  Tom Ibarra pakerėjo ne tik įvairius džiazo kritikus bei profesionalus, bet ir tapo pagrindiniu, menininko Algio Kriščiūno nutapytu 25-ojo festivalio simboliu.