Festivalio scenoje skambės egzotiška plieno bačkų muzika

Alexey Petukhov trio & Gregory Boyd

Jubiliejinis 25-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis birželio 6-8 dienomis savo žiūrovus stebins Gregory Boyd netradicinių geležinių bačkų bei gilaus ir nepakartojamo vokalo sukurtu skambesiu grojant drauge su geriausius Odesos muzikantus vienijančiu „Alexey Petuchov trio“.

 „Plieno bačkų mušamieji – tai gana retai sutinkamas, unikalų skambesį turintis Trinidado salos muzikinis instrumentas, kurį puikiai įvaldė tarptautiniu mastu pripažintas muzikos kūrėjas ir atlikėjas, novatoriškasis Gregory Boyd. Savo galingu vokalu ir autentišku instrumentu, nepriekaištingai jungdamas electro, rock, funk ir jazz muzikinius stilius, jis sukuria gaivų, jaudinantį ir kartais net provokuojantį muzikos mišinį, kurio norisi klausytis vėl ir vėl. Taip pat džiugu pranešti, kad kartu su juo Kruizinių laivų terminalo scenoje gros ir „Alexey Petuchov trio“, kurie džiazo muzikos kritikų yra laikomi vienais talentingiausių Odesos muzikantų“, – sakė Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Originalusis, geležinių bačkų mušamaisiais grojantis Gregory Boyd gimė JAV ir užaugo drauge su blues, gospel ir soul muzika. Per savo muzikinę karjerą dirbęs su tokiais garsiais JAV muzikantais kaip: Charles Neville, Delmar Brown, Paul Jackson, Jon Cleary, Lillian Boutte, Daryl Johnson, Jon Cleary, Anders Osborne, Peter Bastian, Kim Menzer, Emil De Wail, Jesper Bodilsen, Uffe Steen, Ben Besiakov, USO ir kt., atlikėjas užsitarnavo tarptautinį pripažinimą. Danijos vokalistę vedęs Gregory Boyd šiuo metu gyvena Danijoje bei drauge su žmona dirba keliuose sėkminguose džiazo ir gospel muzikos projektuose.

Džiazo pianistą, aranžuotoją, kompozitorių ir prodiuserį Alexey Petuchov galima būtų pavadinti vienu iš dešimties stipriausių Ukrainos muzikantų. Tarptautinio 2013 m. festivalio „Master Jam Fest“ 1-os vietos nugalėtojas Alexey pirmiausia su džiazo muzika susipažino mokydamasis muzikos mokykloje, po to jis tęsė studijas kaip džiazo pianistas Odesos muzikos koledže, o dar vėliau Odesos muzikos akademijoje krimto klasikinio fortepijono mokslus. Visa tai privedė prie to, kad šiandien fortepijono virtuozas yra ne tik įvairių muzikinių projektų sumanytojas bei vadovas, bet ir Odesos dailės ir kultūros kolegijos fortepijono ir džiazo improvizacijos mokytojas bei Odesos koledžo bigbendo dirigentas. Alexey Petuchov suburto trio nariai būgnininkas ir kompozitorius Igor Hnydyn bei kontrabosininkas Maxim Kondratjev savo muzikiniais sugebėjimais visiškai nenusileidžia grupės įkūrėjui. Abu yra daugelio koncertų, džiazo festivalių ir įvairių tarptautinių projektų dalyviai, taip pat grojantys dar ir kituose savo muzikiniuose projektuose. Puikiai vertinami Ukrainos muzikantai pasiruošę kiekvieną festivalio žiūrovą užburti savo profesionalumu ir unikaliomis improvizacijomis.